oncontextmenu='return false' oncopy='return false' ondrag='return false' ondragstart='return false' onselect='return false' onselectstart='return false'

2014/02/18

Casual Pattern

Recently I'm in love with black & white, I found this sweatshirt on sales and I thought I have to take it, it's mix of patterns -flowers and ,,hound's - tooth check,, looks awesome.
I composed it with leather skirt, big black imitation of snake skin bag and white sneakers to make some younger look,  I made red lips and wore gold necklace beacause of I look more elegantly . I hope you like it :)

Ostatnio zakochałam się w czerni i bieli, znalazłam tą bluzę na przecenach i pomyślałam że muszę ją mieć, to połączenie wzorków - kwiatów i pepitki wygląda super :)
Skomponowałam to ze skórzaną spódniczką, wielką torbą z imitacji skóry węża i trampkami żeby stworzyć bardziej młodzieżowy look, pomalowałam usta na czerwono i założyłam złoty naszyjnik przez co wygląd uchodzi za bardziej elegancki. Mam nadzieję że się wam podoba :)
sweatshirt - NewYorker
leather skirt - local shop
bag - Reserved
necklace - Reserved
shoes - Converse

9 komentarzy:

 1. Fajna stylizacja , bluza świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. cudowna ta bluza! dawno kupiona? może i ja ją jeszcze znajdę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny look, fajnie, że przekonałaś się do czerni i bieli bo to zawsze genialna klasyka :D
  Pozdrawiam, Nabil ;)

  http://myfashionfeeling.blogspot.com/
  https://www.facebook.com/MyFashionFeeling

  OdpowiedzUsuń
 4. swietna bluza :)
  http://zielonoma.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń
 5. I love this outfit! Your look so cute! Just found your blog and really like it! Would you like to follow each other on GFC, Facebook or bloglovin to stay in touch? Let me know, thanks!

  xx,
  www.mellowyellowblog.com

  OdpowiedzUsuń